Numan Altuğ Öksüz – Başka Biri Olmuşsun

Numan Altuğ Öksüz – Başka Biri Olmuşsun

Yıllar ne çabuk geçmiş, biz ne zaman yirmili yaşların sonlarına gelmişiz… Daha dün lisede değil miydik? Bordo ceket, siyah pantolon içinde okul koridorlarında turlar atmıyor muyduk? Sen bilmezsin… Ben seni ilk o zamanlar görmüştüm. Sizin sınıf alt katta idi, öğretmenler odasının yanında. Kapıda dururdun, arkadaşlarınla laflardın. Ne vesile oldu da tanıştık hatırlamıyorum. Selamlaştık, konuştuk, zaman ilerledi arkadaş olduk. Sanki yıllardır tanışıyor gibiydik. Öyle candandı paylaştıklarımız.

Sonra araya seneler girdi, görüşemedik. Telefon icat olmuştu aslında. Nedense bir türlü niyetlenmedik. Dile kolay! Sekiz sene oldu yüzünü görmeyeli… Dün eski resimlere bakmak geldi içimden. Albümün sayfalarını çevirirken gördüm nazlı nazlı baktığın fotoğrafı ve mutlu oldum. Neden mutlu oldum? Üzülmem gerekirdi aslında. Öyle işte. Dakikalarca baktım sararmış fotoğrafına ve sayende geçmiş günleri muhabbetle andım. Ne de güzel oldu biliyor musun? Dudaklarımın kenarlarına gençlikten kalma tebessüm tanelerini konuk ettim bir lahza.

Fotoğrafın elimde geçtim bilgisayar başına. Aslında asosyalliğin sebebi olan fakat adı sosyal konan internet sayfalarında seni aradım. Ve sonunda muzaffer oldum. Gördüm seni ekranda; fakat tereddütler yapışıverdi yakama. Sanki başka birinin sureti gözlerime yansıyan… Sağ elimdeki fotoğraf ile ekrandaki fotoğraf arasında çok fark var. Sensin evet sensin! Peki, niye böyle acıtıyor bakışların? Gözlerin gülerdi, baktığın yer şenlenirdi… Nedir yüzündeki bu donukluk? Nerede yaz mevsimi gibi sıcak gülüşün?

Hayat sana kara bir elbise giydirmiş, güneşten parlak yüzün gölgelere teslim olmuş… Sormak isterim bu halin nedenlerini; fakat ne yazık ki yıllar aramıza soğuk bir duvar örmüş. Gençlikte yaşananlar geleceğe taşınmıyor her zaman. Zamanında davranmamanın, ilişkileri sıcak tutmamanın bedelini ödüyoruz bugün. Keşke demeyi sevmem; ama keşke zamanında hatırlasaydık birbirimizi.

Şimdi o fotoğraftaki nazlı bakışların sahibini arıyor gözlerim; sen ise başka biri olmuşsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>